Dwupiętrowy dom z grillem na sprzedaż w miejscowości Elešnitsa

Eleshnitsa, Bułgaria – ID 8024
56,000 €
Powierzchnia 400 m2
Usposobienie nietypowy
Stok 11 000 m
Opłata za usługę 1 € za rok
Stan Gotowe
Sezon Cały rok
Bardzo dobra cena!!! Oferujemy na sprzedaż dwupiętrowy dom z ośmioma pokojami w spokojnej części wsi Eleshnitsa. Wioska znajduje się zaledwie 11 km od słynnego ośrodka narciarskiego Bansko i słynie ze źródeł mineralnych. Znajduje się w obszarze, który jest atrakcyjnym miejscem do wypoczynku, turystyki górskiej, wiejskiej i narciarskiej. Na sprzedaż dom o powierzchni zabudowanej 240 m2, położony na działce o powierzchni 400 m2. Posiada garaż, balkon, piwnicę.
I jeszcze trochę o Bansko:
Miasto położone jest 927 metrów nad poziomem morza, w dolinie, gdzie spotykają się trzy góry - Pirin, Rodopy i Riła.
Z jednej strony - Rodopy, z drugiej - Riła - z najwyższym szczytem na Półwyspie Bałkańskim - Musałą (2925 m), a z trzeciej - Pirin.
Miasto Bansko jest głównym ośrodkiem administracyjnym i kulturalno-gospodarczym regionu.
Znajduje się 161 km. na południe od lotniska w Sofii i 56 km. na południowy wschód od Błagojewgradu, z którym jest dobrze skomunikowane.
Bansko jest popularnym celem podróży, ponieważ jest blisko Grecji - tylko 140 km od Morza Egejskiego. 6 km od Bansko znajdują się gorące źródła mineralne.
Bo w Bansko jest wszystko!
Zimowe wędrówki
Według europejskiego badania ośrodków narciarskich w Europie, Bansko jest jednym z najpopularniejszych kurortów. Ośrodki są klasyfikowane w sześciu kategoriach według długości tras zjazdowych. Ze stokami o długości od 51 do 100 km, Bansko jest na pierwszym miejscu! Jest to najtańszy kurort w tej kategorii spośród 400 badanych. Bansko oferuje 75 km profesjonalnie przygotowanych i rzetelnie utrzymywanych tras, dobrą szkołę narciarską i sklep narciarski dostępny dla narciarzy i snowboardzistów.
27 km nowoczesnych wyciągów o dużej przepustowości szybko i wygodnie transportuje gości na stoki, które są doskonale przygotowane z nienagannym wyposażeniem.
Teren narciarski posiada łącznie 17 oznakowanych tras o łącznej długości 65 km, z czego 9 km to drogi narciarskie. Bansko oferuje unikalną możliwość zjazdu ciągłego o długości 16 km. Ostatnie 7 km trasy zjazdowej, która łączy ośrodek narciarski z miastem Bansko, wyposażone są w 40 armatek do sztucznego naśnieżania i oświetlenie do jazdy nocnej.
Całkowita liczba wyciągów wynosi 23 - siedem krzesełek, z czego dwa nowe, sześć wyciągów i dziesięć wyciągów dla dzieci. Na terenie ośrodka znajduje się mobilna karuzela, nowe wyciągi dla dzieci oraz przedszkole.
Letnie wędrówki
Na potrzeby letniej turystyki pieszej w Parku Narodowym Pirin opracowano 13 głównych i 17 drugorzędnych szlaków górskich. Wspinaczka skałkowa jest dozwolona w 6 miejscach. W wysokogórskiej części góry osiem schronisk górskich i pięć schronisk przyjmuje latem turystów. Ponadto organizowane są wycieczki do klasztorów Riła i Rozhen, Melnik, parku niedźwiedzi w Belitsa, wioski Trigrad, jaskini "Diabelska Gardziel" i innych zabytków i pięknych miejsc; wędrówki górskie w Pirin, jazda konna w Rila, jazda na rowerze, rafting, buggy, safari, offroad i paintball.
Imprezy cykliczne:
Zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim na trasie "Alberto Tomba".
Od grudnia do kwietnia - wiele imprez zimowych - zawody w narciarstwie alpejskim, snowboardzie, biathlonie.
Lipiec - festiwal teatru letniego
Sierpień - Międzynarodowy Festiwal Jazzowy
Wrzesień - Pirin Folk Bulgaria - Bansko. Międzynarodowy festiwal bułgarskich oryginalnych piosenek.
Listopad - Bansko Film Fest - Międzynarodowy festiwal filmów górskich.
Bansko jest najnowszym zimowym ośrodkiem narciarskim w Bułgarii i prawdopodobnie najpiękniejszym. W ostatnich latach ośrodek przyciągnął znaczne inwestycje zagraniczne, co pozwoliło na znaczną poprawę infrastruktury i usług rekreacyjnych.
Biznes turystyczny jest głównym obszarem o strategicznym znaczeniu dla społeczno-gospodarczego rozwoju Bansko. Rosnąca ilość inwestycji w turystyce doprowadziła do powstania nowych miejsc pracy w usługach turystycznych i kilkakrotnie więcej w budownictwie. W ostatnich latach powstało tu ponad sto hoteli, od małych rodzinnych hoteli po luksusowe uzdrowiska.
W ośrodku narciarskim ma powstać druga kolejka linowa, a 30 mln euro zostanie zainwestowane w pole golfowe. Miejscowy przemysł reprezentują małe warsztaty stolarskie i odzieżowe; wiele firm z branży handlowej i usługowej, hoteli i restauracji, rolnictwa. Przetwórcy drewna i rzemieślnicy są powiązani w organizację pomocniczą, ponieważ duża część ich produkcji (meble) jest przeznaczona na eksport. Rozwój tego sektora oraz polityka inwestycyjna małych i średnich przedsiębiorstw w branży drzewnej podlega dynamicznemu rozwojowi i elastyczności.
Rolnictwo - użytkowane jest około 20% gruntów ornych. Głównymi uprawianymi tu roślinami są ziemniaki i tytoń. Zwierzęta gospodarskie - hoduje się głównie krowy, kozy i owce.
Liczba pięter
2
Usposobienie
nietypowy
Powierzchnia
400 m2
Działka
400 m2
Powierzchnia użytkowa
240 m2
Taras
Tak
Balkon
Tak
Garaż
Tak
Powierzchnia budynku
240 m2
Parking
Tak
Sklep
6 km
Lekarz
520 m
Kawiarnia
940 m
Restauracja
900 m
Bar
6 km
Szkoła/przedszkole
870 m

Podoba Ci się ta nieruchomość?

Skontaktuj się z nami

Zainteresowany tą nieruchomością, ale nadal nie jesteś pewien? Umów się z nami na spotkanie w naszym biurze, a wszystkie szczegóły omówimy z Tobą osobiście.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00