Odkryj piękno historycznej Famagusty

29.3.2023

Famagusta to malownicze miasto położone na terytorium Tureckiej Republiki Cypru Północnego

Odkryj piękno historycznej Famagusty

Famagusta to malownicze miasto położone na terytorium Tureckiej Republiki Cypru Północnego. Miasto obmywane jest przez czyste wody Morza Śródziemnego. Jest to bardzo atrakcyjny kierunek dla turystów, nie tylko ze względu na plaże, ale również klasyczny śródziemnomorski klimat, w którym nigdy nie będzie Ci zimno.

Co można zobaczyć w mieście?

Dzięki swojej bogatej historii, miasto posiada nie tylko piękne plaże, ale również ciekawe zabytki, które z pewnością zainteresują każdego miłośnika architektury i historii. Nie będziecie się nudzić!"

1. meczet Lala Mustafa Pasha

Dobrym miejscem na rozpoczęcie przyjemnego nocnego spaceru po mieście jest Meczet Laly Mustafy. Ten piękny i imponujący budynek był gotycką katedrą św. Mikołaja, zanim zdobyło go Imperium Osmańskie. Mikołaja, zanim zdobyło ją Imperium Osmańskie. Następnie jednak została przekształcona w meczet, który nosi imię osmańskiego generała. Budynek ten mimo wszystko przypomina katedrę. Wpływ muzułmanów jest szczególnie widoczny w imponującym minarecie, który został dodany.

2.

2. klasztor św. Barbanosa

. .

3. Zamek Otello

>

Może mieć zamek w swojej nazwie, ale w rzeczywistości jest to cytadela, która jest częścią fortyfikacji zamku. Możesz zobaczyć cztery z ośmiu oryginalnych wież, z których będziesz miał spektakularny widok na szerokie, niebiańskie morze. Fani klasycznej literatury szczególnie docenią ten zamek. Mówi się, że Szekspir osadził tam akcję filmu Otello.

Oprócz wędrówek polecamy spróbować pysznej lokalnej kuchni, która oferuje wyśmienite dania dla nawet najbardziej wymagających. Co jest lepsze niż zjedzenie dobrego jedzenia patrząc na morze?

>

Krótka historia miasta

To starożytne miasto zostało założone w IV wieku p.n.e. Początkowo była to zwykła wioska rybacka, która zyskała na znaczeniu dopiero po tym, jak w VII wieku przenieśli się tu mieszkańcy nieistniejącego już miasta Salamis. Przybycie krzyżowców i innych mieszkańców zmieniło to miasto w jedno z najbogatszych miast w Europie. W XIV wieku miasto dostało się pod panowanie Republiki Genueńskiej, a następnie było rządzone przez Republikę Wenecką. Pod ich rządami Famagusta stała się ważnym miastem handlowym. W późniejszym czasie rozpoczęło się oblężenie Famagusty przez Imperium Osmańskie. Pomimo wysiłków Wenecjan, miasto znalazło się pod panowaniem osmańskim, gdzie pozostało do 1878 roku, kiedy to zostało przekazane Wielkiej Brytanii wraz z całym Cyprem.

Jeśli jesteś zaintrygowany tym miastem i wyobrażasz sobie spędzenie tam wielu wakacji, sprawdź naszą stronę internetową z nieruchomościami Famagusta! Jeśli jesteś zainteresowany, nie wahaj się z nami skontaktować!