Jak dochód z Euro wpłynie na ceny nieruchomości w Bułgarii?

3.5.2023

Jak być może gdzieś czytaliście, Bułgaria chce przyjąć euro. I choć zajmie to trochę czasu, to 2025 rok jest planowaną datą przyjęcia.

Jak dochód z Euro wpłynie na ceny nieruchomości w Bułgarii?

Euro ma swoje zalety, ale co oznacza dla rynku nieruchomości w Bułgarii?

.

Wielu inwestorów zagranicznych i banków np. z Niemiec, Francji czy Skandynawii inwestuje tylko w strefie euro, ponieważ zmniejsza to ryzyko kursowe. Jednym z powodów, dla których Bułgaria jest tak atrakcyjna dla inwestycji, są niskie ceny nieruchomości i jedna z najtańszych sił roboczych w UE. Przyjmując euro, Bułgaria przyciągnie o wiele więcej inwestorów zagranicznych. Bułgarskie płace zaczną być wypłacane w euro, średnia pensja wzrośnie, a siła nabywcza wzrośnie.

Pierwszą inwestycją, która przychodzi do głowy przeciętnemu obywatelowi, jest inwestycja w nieruchomości. Ceny w Sofii są już prawie tak wysokie jak w innych europejskich miastach, więc miejscowości turystyczne pozostają jedynymi miejscami, gdzie będzie można kupić nieruchomość. Oprocentowanie kredytów hipotecznych w Bułgarii jest na najniższym poziomie w UE. Jest również prawdopodobne, że Bułgaria przyciągnie więcej zagranicznych turystów, ponieważ ludzie nie muszą wymieniać pieniędzy. Możliwość zapłacenia za wymarzoną nieruchomość przy plaży w euro również wpłynie na podjęcie decyzji przez potencjalnego nabywcę.

Jeśli podoba Ci się Bułgaria i zastanawiałeś się nad możliwością zainwestowania w nieruchomość, na własny użytek lub pod wynajem, teraz jest na to czas. Potem będzie trudniej znaleźć wymarzoną nieruchomość, bo ceny wzrosną i zwiększy się konkurencja.

 

Korzystaj z naszych usług i kup mieszkanie przed przyjęciem euro, a nie tylko będziesz miał darmowe wakacje i piękne życie nad morzem, ale skorzystasz z możliwości 50% aprecjacji w najbliższych latach. My inwestujemy w odpowiedni sposób. Bądź częścią naszej historii. Jesteśmy w pełni dostępni dla Ciebie pod adresem

.

WW.MOJENEMOVITOSTUMORE.CZ