Połączenia z Halkidiki z Europy

18.4.2024

Zdecydowana większość podróżnych przybywa tu przez pobliskie lotnisko w Salonikach.

Połączenia z Halkidiki z Europy

Połączenia z Halkidiki z Europy

Zdecydowana większość podróżnych dociera tu przez pobliskie lotnisko w Salonikach (50 km od najbliższych kurortów), które oferuje dużą liczbę lotów z całej Europy. Drugim najbliższym jest lotnisko Kavala (129 km od najbliższych kurortów), ale liczba lotów na to lotnisko jest znacznie mniejsza, a zatem są one droższe.
Lot do Salonik to tylko pierwsza część podróży nad morze. O ile nie wypożyczysz samochodu na lotnisku, musisz dojechać autobusem do miejsca docelowego.

Transport z Salonik to tylko pierwsza część podróży nad morze.

Transport z Salonik do Halkidiki
Wsiądziesz do autobusu, który przejedzie przez centrum miasta, a następnie zatrzyma się na dworcu kolejowym i kilku innych miejscach, zanim wyruszysz do Halkidiki bezpośrednio z miasta.

Jeden przewoźnik autobusowy, KTEL Chalkidikis, obsługuje wszystkie połączenia między Salonikami a wszystkimi kurortami na Półwyspie Chalcydyckim. Posiada bardzo przejrzystą jak na greckie standardy stronę internetową, na której można sprawdzić rozkład jazdy i kupić bilet online.

Rozkład jazdy na ktel-chalkidikis.gr
Zakup biletów online na eticket.ktel-chalkidikis.gr
Podczas wyszukiwania należy pamiętać, że miasto Saloniki w języku angielskim pisze się "Thessaloniki".
Autobusy z Salonik najczęściej kursują do kurortów na najbardziej wysuniętym na zachód cyplu Kassandra wzdłuż trasy Nea Potidea - Afytos - Kallithea - Kriopigi - Polychrono - Chanioti - Pefkochori - Paliouri, gdzie w sezonie letnim kursuje od 10 do 12 autobusów dziennie.
Gdzie znajdę dworzec autobusowy w Salonikach?
W mieście znajdują się trzy dworce autobusowe, co może być nieco mylące. Wszystkie połączenia do Halkidiki odjeżdżają z dworca autobusowego KTEL Halkidikis we wschodniej części miasta, który jest obsługiwany bezpośrednio przez przewoźnika autobusowego.

Czy w Salonikach jest jakiś pociąg?

Czy jest pociąg z Salonik do Halkidiki?
Nie ma połączenia kolejowego z Salonik do Halkidiki. Dworzec kolejowy w Salonikach jest największym dworcem kolejowym na Bałkanach. Jest on połączony ze wszystkimi stacjami kolejowymi w Grecji i większością stacji w Europie Wschodniej, takich jak Macedonia Północna. Najpopularniejszą trasą jest trasa z Aten do Salonik.

Samochodem do Halkidiki
Odległość między Pragą a kurortami Halkidiki wynosi od 1620 do 1660 km i przebiega przez 6 krajów. Prawie całą trasę można pokonać autostradą, ale kontrole graniczne, zwłaszcza między Serbią i Węgrami, a także Grecją i Macedonią, mogą spowodować nieprzyjemne opóźnienia.
Ogólnie rzecz biorąc, całkowity czas jazdy z Pragi wynosi od 17 do 20 godzin.


Na całym półwyspie znajdują się wypożyczalnie samochodów. Aby podziwiać oszałamiające krajobrazy i zasmakować autentycznej greckiej gościnności, musisz wynająć samochód.
Nie jest niczym niezwykłym zobaczyć tyle samo wypożyczalni łodzi, co wypożyczalni samochodów.
Dla sportowców, wszędzie są wypożyczalnie rowerów, które pozwolą ci doświadczyć naprawdę wspaniałych wycieczek.