Proces zakupu w Turcji

Jak odbywa się wybór i późniejszy zakup nieruchomości, procedura:

Napisz lub zadzwoń do nas, aby omówić swoje zainteresowania. Doradzimy profesjonalnie i uczciwie. Omówimy Twoje wymagania, parametry techniczne, takie jak wielkość, lokalizacja itp. i wspólnie wybierzemy wymarzoną nieruchomość.

Możesz również sprawdzić naszą stronę internetową WWW.MOJENEMOVITOSTUMORE.CZ i wybrać nieruchomość z naszej oferty.

Przedyskutuj, w jaki sposób chcesz obejrzeć nieruchomość. Masz możliwość wyboru oglądania online w czasie rzeczywistym lub oglądania osobistego.

Jeśli wybierzesz wycieczkę osobistą, zajmiemy się Twoim zakwaterowaniem w Alanyi i zorganizujemy transport z i na lotnisko.

Zorganizujemy wycieczki na miejscu, podczas których nasi eksperci upewnią się, że masz dużo czasu na wybór i podjęcie decyzji.

Po wybraniu konkretnej nieruchomości przygotujemy umowę rezerwacyjną i uiścimy opłatę rezerwacyjną, abyśmy mogli zarezerwować dla Ciebie wybraną nieruchomość. Opłata rezerwacyjna jest częścią ceny zakupu i wynosi 2000 €. Jest ona płatna na czeskie konto bankowe. Następnie wpłacany jest depozyt - po uzgodnieniu z deweloperem i konsultacji z klientem opcji finansowania, zwyczaj przy podpisywaniu umowy wynosi 20%. Następnie ustalany jest harmonogram spłat.

Następnie wydawane są niezbędne dokumenty (umowa kupna, umowa o świadczenie usług prawnych, umowa powiernicza).

Wszystkie kwoty są deponowane na rachunku powierniczym w Czechach lub Turcji.

Przygotujemy niezbędne deklaracje, dla których podpisy muszą zostać zweryfikowane przez czeskiego notariusza.

Następnie następuje transkrypcja u notariusza, rejestracja w księdze wieczystej i wydanie aktu własności.

W przypadku sprzedaży ratalnej przeniesienie odbywa się w ten sam sposób, z tą różnicą, że hipoteka jest zarejestrowana na nazwisko inwestora. Po spłacie ostatniej raty, służebność zostaje usunięta, a Ty stajesz się 100% właścicielem nieruchomości.

Co zapłacę oprócz powyższych kosztów?

Podczas zakupu nieruchomości i wydania aktu własności Tapu, przeprowadzana jest ekspertyza i jest to dokument, na podstawie którego ustalane są opłaty i wysokość składek ubezpieczeniowych itp.

Jeśli nieruchomość nie zostanie zarezerwowana podczas pobytu inwestycyjnego w Turcji, zostaną naliczone opłaty za usługi takie jak transfer z lotniska i zakwaterowanie. Jeśli zdecydujesz się na zakup później, zwrócimy Ci wpłacone kwoty.

Jaki będzie koszt eksploatacji nieruchomości?

Zależy to od projektu, rodzaju nieruchomości i bogactwa infrastruktury społecznej.

Jeśli wybierzesz typ nieruchomości willa, poinformujemy Cię o opłatach za utrzymanie po wybraniu preferowanej willi.

Opłaty za wodę i energię elektryczną są naliczane według zużycia, jeśli nie korzystasz z nieruchomości i nie masz zużycia mediów, nie będziesz ich płacić.

Ubezpieczenie nieruchomości wyniesie około 120 euro. Składki zależą od rodzaju, który wybierzesz, Allianz jest najdroższy, możesz wykupić pełne lub tylko obowiązkowe ubezpieczenie, zależy to od wartości nieruchomości i wyposażenia wewnątrz ... otrzymasz odpowiednią wycenę, jeśli się zgodzisz, wszystko zostanie wdrożone.

Energia jest tutaj tańsza niż w Europie, ponownie zależy to od liczby członków gospodarstwa domowego, częstotliwości włączania klimatyzacji, wielkości nieruchomości.

Zapłacisz również roczną opłatę eksploatacyjną (powiedzieliśmy Ci o tym przy wyborze nieruchomości). Roczna opłata za utrzymanie obejmuje usługi związane z prowadzeniem kompleksu, w którym znajduje się nieruchomość, takie jak: utrzymanie basenu, ochrona, koszenie trawy i utrzymanie zieleni, naprawa elewacji budynków, opłata za energię elektryczną w częściach wspólnych i windzie itp.

Roczny podatek od nieruchomości wynosi 1 lirę turecką za m2.

Co jeśli kupuję nieruchomość, która nie jest wyposażona lub nieruchomość, którą muszę naprawić?

Zajmiemy się również meblami. Zaproponujemy kilka opcji, które prześlemy jako wizualizacje, a następnie wybierzesz cenę i rodzaj mebli. Wszystko profesjonalnie zmontujemy i ustawimy.

W przypadku konieczności dokonania większych lub mniejszych napraw, polecimy specjalistę i sprawdzimy wykonaną przez niego pracę.

Jak zadbamy o funkcjonowanie Twojej nieruchomości po zakupie?

Zadbamy o przeniesienie wody i energii elektrycznej na Twoje nazwisko.

Załatwienie ubezpieczenia nieruchomości wakacyjnej jest rzeczą oczywistą.

Załatwienie ubezpieczenia nieruchomości wakacyjnej jest rzeczą oczywistą.

Dzięki naszym USŁUGOM POSPRZEDAŻOWYM zajmiemy się obsługą i zarządzaniem Twoją nieruchomością w okresie, w którym nie będziesz z niej korzystać na własny użytek.

Przyjmujemy, zakwaterowujemy, sprzątamy i pierzemy, a także opiekujemy się Twoimi krewnymi i klientami.

Jeśli chcesz zostać dłużej w Turcji, możemy również zająć się organizacją pobytu długoterminowego

Jeśli chcesz wynająć samochód, możesz to zrobić bezpośrednio na lotnisku za pośrednictwem aplikacji hoppygo.

Wszystkie usługi są płatne i w normalnych cenach na terenie Turcji w dniu ich świadczenia.

Kto może mi pomóc w wynajęciu nieruchomości?

Właściciele nieruchomości, którzy kupili za pośrednictwem naszego RK, mogą BEZPŁATNIE zaprezentować swoją nieruchomość na naszej stronie internetowej.

Słyszałem, że Mojenemovitostumore.cz ma portal gotowy dla klientów

Tak, to prawda. Cenimy każdego klienta, komunikujemy się długoterminowo i pomagamy w późniejszym zarządzaniu nieruchomościami. Nie jesteśmy firmą, która wabi do zakupu i na tym koniec. Jako dowód i coś dodatkowego dla naszych klientów stworzyliśmy PORTAL DLA KLIENTÓW dostępny pod adresem klienti.mojenemovitostumore.cz, gdzie masz możliwość zarządzania swoją nieruchomością - Portal Klienta jest dostępny dla Ciebie za darmo.

Pozdrowienia serdeczne

Tsvetomir Zlatkovski